Flexflitser verdwijnt uit Zuidlaren en komt terecht in Eelde

Afbeelding

ZUIDLAREN – Het Openbaar Ministerie heeft afgelopen woensdag tegenover De Telegraaf bekend gemaakt dat het ongeveer 150 flitspalen extra gaat inzetten. Hieronder vallen ook de zogenoemde ‘flexflitsers’. Wie niet te snel door Zuidlaren rijdt, heeft deze verrijdbare flitspaal vast al eens zien staan. 

Op 11 augustus van dit jaar werd deze geplaatst aan de Hogeweg in Zuidlaren om hardrijders te bekeuren en scholieren een veiliger gevoel te geven. Maar van korte duur, de paal vertrekt naar Eelde. Dit was al onderdeel van het plan. Wegbeheerders konden locaties aandragen waar de maximumsnelheid vaak wordt overschreden. Uit alle locaties zijn door het Parket CVOM zes locaties geselecteerd waar vaak te hard wordt gereden en waar een te hoge verkeersintensiteit aanwezig is. Er wordt gerouleerd in drie locaties, dus zijn er twee flexflitsers voor deze locaties in Drenthe ingezet. Ook is er een derde te vinden, want sinds deze maand verrijst er een langs de Groningerstraat in Assen. De flexibele flitspalen handhaven vierentwintig uur per dag de maximumsnelheid. De paal werkt op een accu met zonnepanelen en kan zonder stroomvoorziening in de buurt worden aangesloten.

Vertrek richting Eelde

De flexflitser uit Zuidlaren zal nu controleren aan de Burgemeester Legroweg, ter hoogte van het Terra College. Vlakbij de kruising met de Zevenhuizerweg. In het verleden zijn hier snelheden gemeten tot honderd kilometer per uur. Veel te snel en gevaarlijk op een weg waar niet harder dan vijftig mag worden gereden. Inmiddels is de flexflitser hier al te vinden. Na een tijdje zal deze zelfde paal verplaatst worden naar Nieuw-Amsterdam aan de Vaart Noordzijde richting Erica. De flexflitsers flitsen er flink op los en zijn vooral ook een goede kasspekker voor de staat. De cijfers van de flitser in Zuidlaren zijn niet bekend. Het doel van deze flexibel in te zetten flitsers zijn het verhogen van de verkeersveiligheid. Op dit moment beschikt het OM ook over zogenoemde ‘focusfliters’. Deze flitspalen herkennen app- en niet-handsfree belgedrag. In het Noorden worden deze palen op korte termijn niet ingezet, al is de eerste proef elders in het land volgens het OM succesvol te noemen. Wanneer ze het Noorden wel aandoen maakt het Openbaar Ministerie niet bekend, om zo de pakkans te verkleinen.

UIT DE KRANT