Seizoen voorbij voor FC Zuidlaren, SVZ is veilig, Actief moet knokken tegen degradatie

‘Helemaal niets in Zuidlaren’, zo schalde het over het sportpark in Aduard waar de plaatselijke voetbalclub de gasten uit Zuidlaren pootje had gelicht met 2-1 en dat stevig vierde. Een peperdure nederlaag voor de Drenten, want daarmee was plotsklaps het seizoen ineens over. Een paar weken geleden nog volop in de titelrace en nu met lege handen, zelfs geen nacompetitie, want door het verlies gaat The Knickerbockers daarmee aan de haal.
De aversie van de Groningers tegen FC Zuidlaren was opvallend aanwezig. De ploeg van trainer Edwin Prins (ex FC Zuidlaren) had zelf ook nog een (minieme) kans op nacompetitie en zat er bovenop vanaf minuut één. Kadootjes werden hier niet gegeven, zo was al snel duidelijk in Aduard. De Drenten speelden niet goed de eerste helft. “Misschien waren het de zenuwen”, aldus Kral. “Maar toch wel toen de mooiste aanval van de wedstrijd in die helft, met goal.” Kral doelde op de 1-0 waar Jens vander Woude met zijn kopbal het succesvolle eindstation van de inderdaad prachtige aanval was. Niet goed, wel 1-0 voor dus, maar Aduard - met de oud-prof Leonard Nienhuis in de gelederen - trok meer en meer naar voren. De thuisploeg had echter een strafschop nodig om op gelijke hoogte te komen. FC Zuidlaren-verdediger Stan Mertens was de gebeten hond en ontving ook nog geel van arbiter Secer die vanaf minuut één stevig aan de bak moest om alles in goede banen te leiden, want de sfeer in het veld was niet altijd even gemoedelijk. Bart Star van Aduard mikte raak vanaf elf meter: 1-1.
Na de thee kwam FC Zuidlaren beter in het spel was het wachten op de 1-2. Die kwam er ook. Lucas Darwinkel gaf voor op Thijme Dieterich die binnen schoot. Scheidsrechter Secer gaf aanvankelijk een akkoord op de goal, maar oordeelde later buitenspel na het pleidooi van grensrechter Buiter van Aduard. Daarna nog talrijke kansen voor Zuidlaren, maar zoals zo vaak valt de goal dan aan de overkant. Leon Smits scoorde in een spaarzame uitbraak vanuit het niets de 2-1 voor Aduard waar een spontaan volksfeest uitbrak. Die klap kwam FC Zuidlaren niet meer te boven. Van der Woude was nog het dichts bij een gelijkmaker met een bal op de lat. Kral was ondanks alles na afloop trots op zijn team: “Kijk waar wij stonden in november en nu. Trots op mijn jongens en ik had ze graag de ervaring van een nacompetitie gegund.”
SV Tynaarlo sloot het seizoen goed af met een 4-3 zege op Blauw Geel. De gasten uit Groningen openden prima en namen een 2-0 voorsprong in Tynaarlo. Een paar omzettingen aan de kant van SVT zette zoden aan de dijk en de thuisploeg wist het duel te kantelen. Vincent Koning verzogde van afstand de aansluitingstreffer maar even later wisten de gasten toch weer de marge op twee te brengen: 1-3. Nick Matulessy scoorde op slag van rust vanaf elf meter de 2-3. De tweede helft was compleet voor SVT en met goals van wederom Koning en Giliani Bos bleven de punten terecht in Tynaarlo: 4-3. “Een mooie verdiende zege. Goed gespeeld, goed gestreden en een prima motivatie om mee te nemen naar volgend seizoen aldus trainer Jan Veenhof na afloop.
Annen wist vooraf wat het moest doen in de uitwedstrijd bij Sellingen. Winst was noodzaak om het in eigen hand te houden en zo de nacompetitie veilig te stellen. Daarin slaagde het team van Jouke Jan Meertens niet. Het bleef 0-0 in het Groningse, maar de helpende hand kwam vanuit stad Groningen waar GOMOS won van Helpman met 3-1. Daardoor was de remise voldoende voor Annen om de periode te pakken. Leovardia uit Leeuwarden is de tegenstander in de eerste ronde voor de roodhemden.
De opdracht was vooraf loodzwaar voor Actief. Er moest in Eelde op het eigen kunstgrasveld gewonnen worden van Gieten, dat bij winst nota bene de periode voor promotie zou overnemen van Actief en dan moest ook in Zeijen ASVB nog winnen van SVZ zodat de Zeijenaren die vermaledijde nacompetitie om degradatie in zou moeten. Het eerste gelukte, met een knappe 1-0 overwinning door een goal van Gerwin Koops. Koops benutte een strafschop waar even daarvoor Ermin Imelman vanaf elf meter faalde. De arbitrage oordeelde echter dat de Gieten goalie te vroeg van zijn lijn was waardoor er een herkansing volgde waar Koops dus wel raad mee wist. De krappe voorsprong hield stand tot het einde, maar daar moest Actief-doelman Sander Terwal nog wel een strafschop voor tegenhouden van Gieten. Waar Actief echter geen invloed op was het spelverloop in Zeijen. SVZ was een maatje te groot voor ASVB en won met 2-0. Daarmee speelden de Zeijenaren zich in veilige haven en was het voor Actief zeker dat er nog een nacompetitie volgt. Dat wist Actief al langer maar het wordt nu dus om degradatie. Hoe zuur en wonderlijk is dat na het behalen van de tweede periode dat recht zou geven op een plek in de nacompetitie op promotie.. Actief moet wachten tot 9 juni en zal dan op eigen veld de winnaar van Ruinerwold – Geel Wit ontvangen. Als die wedstrijd gewonnen wordt is een week later de finale om een verblijf in de derde klasse.
Zie voor het verslag van SVZ – ASVB (2-0) elders deze krant.


