Naturistenvereniging bestaat 70 jaar en opent haar deuren

Afbeelding

BUNNE - Naturistenvereniging Lichtbond Noord viert dit jaar het 70-jarig bestaan van haar mooie, groene en kindvriendelijke verenigingsterrein De Mierenhoop. Dit circa 8 hectare grote terrein won de afgelopen jaren drie keer op rij de BlootKompas Award voor de best gewaardeerde naturistencamping van Nederland. Op zondag 7 juni doet Lichtbond Noord mee aan de landelijke Open Dag voor Naaktrecreatie. Dit is een goede gelegenheid om vrijblijvend kennis te maken met naturisme en met het bijzondere terrein van De Mierenhoop. 

Bezoekers zijn welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. Een afspraak maken is niet nodig. Tijdens de open dag zijn er rondleidingen over De Mierenhoop en ontvangen bezoekers gratis koffie of thee. Ook kan men kosteloos gebruikmaken van het zwembad en de sauna. Bezoekers hoeven (behalve in het zwembad en de sauna) niet bloot te zijn, maar dat mag uiteraard wel. Gasten worden altijd gekleed ontvangen. 

Op De Mierenhoop zijn diverse voorzieningen aanwezig voor jong en oud. Het terrein beschikt onder meer over een campinggedeelte, een sfeervol centraal gebouw met recreatieruimte en sauna, een 25-meterzwembad en een peuterbad. Voor kinderen zijn er verschillende speelplekken en speeltoestellen, terwijl jongeren gebruik kunnen maken van een ruime jeugdhut met eigen kampeerveld. Daarnaast biedt het terrein sport- en recreatiemogelijkheden met onder meer een petanquebaan en een volleybal- en badmintonveld.

Regelmatig worden activiteiten georganiseerd voor leden en gasten, zoals themafeesten, petanquetoernooien, yoga, workshops en muziekochtenden. Opvallend is dat vrijwel alle voorzieningen op De Mierenhoop door eigen leden zijn aangelegd, gebouwd en onderhouden.

Op het campinggedeelte bevinden zich ongeveer 100 vaste plaatsen voor leden. Daarnaast zijn er tijdelijke plaatsen beschikbaar voor gasten met tent, caravan of camper. De zonneweide naast het zwembad is zeer geschikt voor dagrecreatie.