Annemieks liefdeskompas beter afgesteld na Boer zoekt Vrouw-avontuur

“Ik heb nog driehonderd privéberichtjes op Instagram, misschien moet ik die maar eens doorspitten”
TYNAARLO – Afgelopen zondag keken bijna vier miljoen mensen naar de laatste aflevering van Boer zoekt Vrouw. Een uitgelezen moment om eens met een bijzondere deelneemster van het programma af te spreken. Annemiek Koekoek, melkveehoudster uit Tynaarlo, is één van de boeren die dit seizoen door Yvon Jaspers gevolgd wordt op haar zoektocht naar liefde. “Je hoopt natuurlijk enorm dat je een levenspartner vindt, maar helaas mocht dat voor mij niet zo zijn”, vertelt Annemiek in gesprek met de Krant van Tynaarlo. Aan de bekende keukentafel gaan we in op het avontuur van Koekoek: “Ik ben zo blij dat ik mijn mond niet meer hoef te houden over de uitkomst.” Een uitkomst die al sinds de logeerweek in november voor de boerin bekend blijkt te zijn.
We staan al even voor de deur. De deurbel doet het niet en vader Koekoek ligt op de bank te slapen. Aankloppen gaat dus evenmin. Als we later wel besluiten aan te kloppen bij een ander gedeelte van de grote boerderij op het Tynaarloër platteland, volgt een zware blaf. Waaks is het woord dat bij Sem past. De herder van Koekoek zorgt goed voor zijn bazin en komt ietwat intimiderend op de journalist van de Krant van Tynaarlo afgelopen. “Bang voor honden”, vraagt Annemiek die even daarvoor de deur lachend heeft geopend. “Nee hoor. Gek op juist”, is het antwoord. Als Sem gerust is gesteld van het feit dat het goed volk betreft, gaat hij rustig op zijn plaats liggen. Daarop maken we kennis met boerderijmedewerker John en wordt de koffie ingeschonken. Koekoek vertelt over haar ervaringen met het KRO-NCRV-programma, de paparazzi in de bosjes en de hobbelige weg naar de liefde.
“Een hele bijzondere gewaarwording”, steekt de zesentwintigjarige boerin af als we vragen hoe het is om jezelf terug te zien op televisie. “Ah, wat heb ik een rotstem. Dat is het eerste wat ik dacht.” De Tynaarlose kijkt ondanks het onbevredigende resultaat met een goed gevoel terug op haar deelname aan het populaire programma. “Het was echt een geweldige ervaring.” De begeerlijke boerin geeft zichzelf niet op voor Boer zoekt Vrouw. Dat doet een goede vriendin van haar: “Ik zat in een heftige tijd. Een heel goed springpaard van mij, waar ik geregeld wedstrijden mee reed en ook won, werd opeens heel ziek. Daar zat ik echt een tijdje mee en toen zei een vriendin van mij dat ik een vriendje mis die ik even kan knuffelen. Een week later opende de inschrijving voor Boer zoekt Vrouw.” En zo geschiedt. Een inschrijving en 633 brieven verder krijgt heel Nederland een kijkje in het leven van de hardwerkende twintiger. Buikschuiven in november, de ongemakkelijke momenten in de woonkamer en Steven, Jelte en Erik passeren de televisieschermen in de woonkamers van Nederland.
De meeste reacties die ze op haar deelname krijgt zijn positief, laat Koekoek weten: “Als ik hier in de supermarkt loop, dan krijg ik eigenlijk alleen maar complimentjes. ‘Wat doe je het leuk’, zeggen mensen vaak.” Op social media zijn mensen echter minder lief: “Volgens mij zitten er op Twitter alleen maar vervelende mensen. Gelukkig heb ik geen Twitter”, lacht ze. Instagram heeft ze wel en de reacties daarop zijn veelal lief: “Ik krijg meestal gewoon lieve, leuke en aardige berichten. Natuurlijk heb je altijd wel mensen die ergens tegenaan willen zeuren. Dat moeten ze lekker doen. Als ze me er lastig mee vallen, dan zet ik gewoon mijn telefoon uit.” De boerin heeft dus weinig moeite met nare reacties op haar deelname: “Er is zoveel over mij te vinden en iedereen legt daar een eigen filter over. Dat moeten ze lekker doen.”
Daarnaast reageert Koekoek op de ongemakkelijke momenten en de kritiek over dat ze wellicht ongeïnteresseerd zou overkomen: “Ik denk dat in de beleving van de kijker, bijvoorbeeld bij de dagdate, dat je veel meer tijd met mensen hebt. In eerste instantie had ik ze pas vijf minuten gezien en dan moet ik vertellen of mijn ware erbij zit. Dan kan ik dan gewoon nog niet zeggen. Daar is meer voor nodig.” Op de vraag of er een verschil is tussen de Annemiek op televisie en de Annemiek aan de andere kant van de tafel, reageert ze dus stellig: “Nee. Zoals mensen mij op televisie hebben gezien, zo kan ik ook zijn. Familieleden hebben ook aangegeven dat ze mij er goed in herkennen. Het is ook afhankelijk van de mensen die je om je heen hebt. Daar reageer je op. Zoals ik in mijn vlogs ben, zo heb je mij misschien minder op tv gezien.”
Door haar deelname is haar kompas op de zoektocht naar liefde wel beter afgesteld en heeft ze een lesje zelfkennis opgedaan: “Ik weet nu wel zekerder waar ik naar op zoek ben. Iemand die snapt dat werk soms voorgaat.” De boerin houdt daarom hoop dat de ware nog wel langskomt: “Misschien is hij wel één van de vier miljoen die afgelopen zondag hebben gekeken. Bovendien heb ik nog driehonderd ongelezen privéberichtjes op Instagram. Misschien moet ik die maar eens doorspitten”, lacht de sympathieke boerin de onbeantwoorde vraag naar liefde weg. De melkveehoudster vertelt dat ze sinds november haar mond heeft moeten houden over de uitkomst van het programma. De opnames, met uitzondering van de laatste uitzending, zijn in november namelijk al afgerond. Nu, een half jaar later, is de laatste uitzending pas geweest: “Dat was wel echt moeilijk. Ik ben heel erg blij dat dat voorbij is.”
Koekoek vertelt dat ze met haar deelname een bijzondere ervaring heeft opgedaan en dat men veel van haar wil weten, daar heeft ze zich niet aan gestoord. Lachend vertelt ze waar medewerker John bij zit: “Ja, er lag zelfs paparazzi in de bosjes. Dat vond ik wel echt heel apart. Ze hebben iedereen gefotografeerd, zelfs John!” De medewerker vraagt zich op zijn beurt af of het wel een ‘instawaardig’ kiekje is geworden. Dat wordt in het midden gelaten. Sem komt ondertussen eens poolshoogte nemen. Een aai over de bol verder en er wordt een einde aan het gesprek gebreid. Sem waakt allicht goed over zijn baasje, maar de ware voor haar vinden, dat kan de viervoeter ook niet. We verlaten het bekende decor. Annemiek blijft achter met Sem, Kitty, Mickey, Roxy en ongeveer 120 koeien. Ze mag dan eenzaam zijn op liefdesgebied, troost kan ze nog altijd vinden in haar vele, liefdevolle dieren.



