In aanloop naar het Bloemencorso

Afbeelding

Wint corsowijk De Korenbloem voor het eerst de allerhoogste prijs?


EELDE - Op 31 augustus en 1 september vindt het jaarlijkse Bloemencorso in Eelde plaats. De komende weken kijkt de Krant van Tynaarlo, met de deelnemende wijken, vooruit op het Bloemencorso. Maar liefst veertien wijken zijn druk bezig met het bouwen van hun wagens voor de optocht. Deze week staat de wijk De Korenbloem centraal. Een wijk die nog nooit de eerste en ere prijs won, maar wel een wijk die het elk jaar weer ontzettend gezellig heeft. “Het klinkt cliché, maar dat is ook bij onze wijk het belangrijkste”, zegt voorzitter Egbert Brinks. “En dat blijkt wel. We hebben nog nooit de hoofdprijs gepakt, maar toch zijn we elk jaar weer met honderd man bezig om een geweldige wagen te maken.” 

De Korenbloem maakt dit jaar een grote wagen, waarop ontzettend veel is te zien. Met het ontwerp ‘Pirates of the Caribbean’ gaat de corsowijk groots uitpakken. “We zijn heel blij met het ontwerp”, vertelt Brinks. “Onze eerste keus was de ‘Lion King’, maar dit is een hele goede tweede. Het is echter wel een behoorlijke klus, want de wagen wordt heel erg groot.” Op de wagen ziet men straks ‘the flying dutchman’ van kapiteit Davy Jones. Over de wagen zijn er verschillende delen van de film Pirates of the Caribbean te zien. “Zo zien we onder andere het kompas met Jack Sparrow terugkomen”, gaat Brinks verder. Daarnaast zijn er de kelken van de ‘fountain of youth’ en de map. In de wagen worden verschillende gaten gemaakt, waardoor je kunt kijken. Het is eigenlijk een varend wrak, waarop eveneens legendarische kanonnen te zien zijn, die ook ‘echt’ schieten. De wagen is daarnaast ook heel herkenbaar. Vele mensen zullen de gelijkenissen met de film ook wel zien. Het wordt echt prachtig.”

Maar dat is nog niet alles. De wagen krijgt iets unieks. Iets wat bij andere wagens een wat minder prominente rol krijgt: de figuratie. “Onze figuratie is al maandenlang bezig met het maken van maskers voor de bemanning”, legt Brinks uit. “Ook dat is een heel karwei, maar we hopen dat het resultaat straks schitterend is en hiermee ook een gooi kunnen doen naar de figuratieprijs. We gaan het zien.” Maar ja. Een figuratieprijs is mooi, maar die hoofdprijs, de eerste en ere. Dat wil tot nog toe niet echt lukken voor De Korenbloem. “Ooit gaat het gebeuren”, lacht Brinks. “Maar of het dit jaar is? Geen idee. Ik denk wel dat we een hele goede kans maken, doordat we een hele diverse wagen hebben, waarop veel te zien is. Onze hoogste notering ooit stamt uit 1986 toen we tweede werden. Hoe mooi zou het zijn als we dat dit jaar kunnen overtreffen.”

Even terug naar vorig jaar, toen het corso niet geheel geslaagd was voor de voorzitter. De Korenbloem maakte toen de wagen Holi Phagwa Paramaribo, een groot Hindoestaans feest. “Dit was een technisch hele moeilijke wagen”, vertelt Brinks. “Ik was ook niet helemaal tevreden toen de wagen de tent uit kwam rijden, maar toen konden we er niks meer aan veranderen. We pakten de prijs 3A of 3B, dat weet ik niet eens meer. Dat zegt natuurlijk al genoeg.” Toch is de voorzitter elk jaar blij dat er weer een grote groep meehelpt met het bouwen van de wagen. “Het blijkt wel dat het niet persé belangrijk is om een prijs te pakken”, gaat Brinks verder. “Onlangs hadden we een barbecue, waar alleen al zestig medewerkers bij waren. In totaal helpen er wel honderd man mee aan de wagen. Het zorgt voor een hoop gezelligheid en saamhorigheid. Dat vind ik ook het leukste aan het hele corso.”

Brinks zelf is nu drie jaar voorzitter en zit al zo’n vijftien jaar bij De Korenbloem. In zijn jeugd bouwde hij voor corsowijk Centrum. “Ik vind het leuk dat er zoveel verschillende soorten mensen meedoen aan het corso”, legt Brinks uit. “Iedereen is heel divers en komt belangeloos samen. Dat vind ik geweldig om te zien. Het is naar mijn idee ook heel belangrijk dat het Bloemencorso blijft bestaan voor het hele dorp. Een grote groep mensen doet mee en komen elk jaar samen. Het verbindt het dorp en het zou echt doodzonde zijn als het ooit stopt. Maar daar gaan we natuurlijk niet vanuit. De Korenbloem wil in ieder geval nog ontzettend lang door. We richten ons nu eerst op deze editie. Ik hoop dat we op 30 augustus met een trots gevoel bij het Bloemencorso staan.”

UIT DE KRANT