Drents Symfonie Orkest in eerste concert met nieuwe dirigent
vrijdag 9 oktober 2026 19:00
ZUIDLAREN - Met trots presenteert het Drents Symfonie Orkest zich op 9 oktober a.s. in de Ontmoetingskerk in Zuidlaren in het eerste concert onder leiding van zijn nieuwe dirigent Peter Gaasterland. Met veel plezier en energie werd de afgelopen maanden een nieuw concertprogramma ingestudeerd met als titel “Muziek uit de Lage Landen en Parijs: een klassieke connectie”. Daarin speelt het orkest onder meer de nog vrij onbekende muziek van de Nederlandse componisten Hermina Amersfoordt-Dijk en Daniël de Lange.
In het programma wordt een connectie gelegd tussen deze twee componisten en de Franse componist Georges Bizet. De drie componisten leefden allen in het tijdvak 1820-1920. Voor Bizet geldt: een muzikaal genie dat pas ná zijn dood erkenning kreeg. Voor Amersfoordt-Dijk en De Lange geldt eigenlijk hetzelfde: hun muziek is té lang onbekend gebleven. Volkomen ten onrechte, zoals het orkest zal laten horen.
Op het programma staan de Ouverture in d-mineur van Hermina Amersfoordt-Dijk, de Orkestsuite Jeux d’Enfants van Georges Bizet, en de Symfonie nr. 1 van Daniël de Lange
Kaartjes (inclusief drankje na afloop) kosten € 16,50 en zijn verkrijgbaar via de website van het orkest (www.drentssymfonieorkest.nl). Jongeren t/m 18 jaar betalen € 10,00.